Karbon Peeling

Karbon Peeling Nedir?

Karbon peeling; cildinizin yenilenmiş, pürüzsüz, sıkılaşmış ve yumuşak görünmesini sağlayan ağrısız bir lazer tedavi yöntemidir.

Karbon peeling uygulaması sırasında cilt yüzeyine gözeneklerin derinliklerine nüfuz eden bir sıvı karbon tabakası verilir. Cilde sürülen bu karbon solüsyonu, burada 10 – 15 dakika kadar bekletilir. Bu sürede cildin gözenekleri, ilgili solüsyonu emer.

Q Switched Nd: Yag teknolojisi, lazer yardımıyla gelen ışınların karbon parçacıklarına yönlendirilmesiyle ilgili lazerin karbonu yok etmesi söz konusudur. Böylece ölü deri hücreleri, yağları ve kirleticileri de beraberinde yok ederler. İkinci aşamada ise non-ablatif denilen gençleştirme işlemi uygulanmaktadır.

Karbon Peeling Faydaları Nelerdir?

Karbon peeling uygulaması, pek çok açıdan faydalı bir işlemdir. İlgili operasyona karar vermeden önce bu faydaları bilmeniz önemlidir. Uygulamaların cilt sağlığı ve bakımı açısından temel faydaları aşağıdaki gibidir;

    • Temizleme: Karbon, gözeneklerde yer alan kirletici maddeler ve yağ maddelerini emici özelliktedir. Ciltte karbon sürülen alanın üzerine lazerle uygulama yapıldığında yağı da emmiş olan karbon partikülleri hedeflenmektedir. Karbon partikülleri yok olur ve beraberinde yağ ve kirletici maddeleri de yok eder.

Ücretsiz Cilt Analizi ve Ücretsiz  Lazer Seansı İçin Hemen Bize Ulaş! +90 539 234 98 91

  • Soyma: Karbon solüsyonunun sürüldüğü cilt yüzeyine yapılan lazer uygulaması, ölü cilt hücrelerini temizler. Bu da cildin soyulması için en etkili yöntemlerden birini oluşturur. Sonuç olarak daha sıkı gözenek boyutu ve eşit cilt tonuna sahip olursunuz. Bunun sonucunda da daha genç ve parlak bir cilde sahip olunur.
  • Gençleştirme: İlgili uygulama deride yer alan kolajen yapılarını uyarmaktadır. Bu sayede cilt üzerinde toparlanma ve sıkılaşma gözlenir.
  • Sivilce Oluşumunu Engeller ve Yağlanmayı Yok Eder: Uygulama, belirli bir ısı üretmektedir ve üretilen bu ısı sayesinde sivilceye neden olan bakteriler azalır. Aynı zamanda yağ bezelerinin küçülmesi söz konusudur. Sonuç olarak daha az yağ üretimi olacağından dolayı gözeneklerde meydana gelen tıkanıklık azalacaktır. İlgili uygulama düzenli bir şekilde yapıldığında ve cilt bakımı rutin uygulamalarıyla birlikte daha etkili sonuçlar vermektedir.
Bize Hemen Mesaj Gönder!

Sizlere Yardımcı Olmak İçin Burayız Bize Hemen Mesaj Gönderin!

Sizin İçin Yazdıklarımız

Tüm Hizmetlerimiz ve Sizden Gelen Sorular Doğrultusunda Yazdığımız Metinler

Hizmetlerimizle İlgili Bilgi Al

Neler Yaparız, Neler Yaptık? Hepsi Bu Sayfada

Scroll to Top