Lazer Epilasyon Öncesi Ve Lazer Epilasyon Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lazer epilasyon, kalıcı tüy azaltma veya tüylerden kurtulma amacıyla oldukça etkili bir yöntemdir. Ancak başarılı sonuçlar ve güvenli bir işlem için bazı önemli adımlara dikkat etmek gereklidir. İşte lazer epilasyon öncesi ve sonrası dikkat edilmesi gereken hususlar:

  1. Klasik Yöntemleri Bırakın: Lazer epilasyona başlamadan en az 3 hafta önce, tüyleri ağda, iplik, cımbız, epilatör, tüy dökücü krem gibi klasik yöntemlerle almaktan kaçının. Bu, lazerin etkinliğini artırır.
  2. Tüyleri Kısaltın, Jilet Kullanmayın: Bu süre içinde tüylerinizi tıraş makinesi ile kısaltabilirsiniz, ancak kesinlikle jilet kullanmayın. İşlem gününden 1 gün önce jiletle tıraşlanması gerekmektedir.
  3. Regl Dönemi: Lazer epilasyon seansınızı regl başlamadan en az 4 gün önce veya regl bittikten sonraya planlayabilirsiniz.
  4. Cilt Aşındırıcı İşlemlerden Kaçının: Seans öncesinde cilt aşındırıcı işlemler (peeling, kese, dermapen vb.) uygulamaktan kaçının.

Lazer Epilasyon Öncesi Ve Lazer Epilasyon Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  1. Solaryuma Girmeyin: Seans öncesinde ve sonrasında solaryuma girmekten kaçının. Güneş yanığı veya bronzlaşma işlemi sırasında cilt lazer için uygun olmayabilir.

  2. Sıcak Su Kaçının: Seans sonrası 24 saat boyunca sıcak suya temas etmekten kaçının. Ilık su ile duş almak daha iyi bir seçenektir.

  3. Tüylere Müdahale Etmeyin: Seans sonrasında tüylere kesinlikle müdahale etmeyin. Lazerin etkili olabilmesi için tüylerin kendiliğinden dökülmesine izin verilmelidir.

  4. Hamam ve Sauna Kaçının: Seans sonrası hamam, sauna gibi işlemlerden 15 gün boyunca kaçının.

9. Cilti Nemlendirin: Seans sonrasında cildinizi bol bol nemlendirin. Her duş sonrası, her seans sonrası ve her tüy kısaltma işlemi sonrası cildinizi nemlendirmeyi unutmayın.

10. Güneşten Koruyun: Seans sonrasında uygulama yapılan bölgeyi güneşten koruyun. Güneşin zararlı etkilerinden kaçınmak için güneş koruyucu krem kullanabilirsiniz.

Diode Buz Lazer Epilasyon Ücretleri

Diode buz lazer fiyatları, yapılan işlemin yoğunluğuna göre değişiklik göstermektedir.

Özellikle vücudun bölgelerine göre toplam ücret değişiklik gösterecektir. Örneğin tüm vücuda yapılacak işlem ile sadece yüz bölgesine yapılacak işlem ücretleri aynı olmamaktadır.

Sık Sorulan Sorular

Kadınlarda Lazer Epilasyon Düzenli Regl Başlangıcı Olması ve 3 Sene Geçmesi Gerekmektedir. Erkeklerde İse 18 Yaşından İtibaren Lazer Epilasyon Yapılabilir.

Epilasyon Sonrası Sıcak Su İle Temas Kesinlikle Olmamalı Ancak Soğuk Suda Herhangi Bir Sakınca Yoktur.

Kadınlarda Regl devam ettiği sürece kılların tamamen bitmesi söz konusu değildir. İCA’s olarak orijinal diode buz lazer kullandığımız için epilasyon işlemimizde belirli bir oranda bitiş garantisi veriyoruz.  Bunun içinde sizleri kahveye bekleriz

Bilindiği üzere hamilelikte saç boyamak bile sakıncalı görülen bir işlemdir. Eğer hamilelik durumu varsa ve lazer epilasyon yaptırmak istiyorsanız doktorunuzdan herhangi bir problem olmayacağına dair belge almalısınız. Biz hamilelikte lazer epilasyonu önermemekteyiz.

Lazer Epilasyonun Kanıtlanan Her hangi bir zararı bulunmamakta. İşletmemizdeki Tüm cihazlar Orijinal ve CE belgelidir. Ayrıca İşlemlerimiz sağlık bakanlığı onaylıdır. 

Sende Lazer Epilasyon Yaptırmak Ve Kampanyalı Fiyatlarımızdan Faydalanmak İstiyorsan

Hemen Mesaj Gönder!  +90 539 234 98 91

Scroll to Top