Gözenek Tedavisi

gozenek-tedavisi-3

Gözenek Tedavisi Nedir?

Gözenekler, bazı sebeplere dayanarak büyür ve genişler. Bu büyüme ve genişlemenin sonucunda cilt, gözenekli bir görünüme sahip olur. Cildin gözeneklerinin geniş olması ise bakteri, enfeksiyon ya da makyaj parçalarının cilde sızmasını kolaylaştırır. Parçacıklar birincil cilt tabakası altına girdiğinde cilt, bazı reaksiyonlarla tepki gösterebilir. Bu durum sağlığı olumsuz etkileyeceği için mutlaka tedavi edilmelidir.

Yosun Peeling İle Gözenek Tedavisi

Lazer tedavileri cildin 1. katmanında etki sağlarken Yosun Peeling cildin 2. katmanına kadar ulaştığından tüm cilt problemlerinde lazer tedavilerinden daha etkilidir

 Mükemmel Cilt artık ulaşılmaz değil. Diğer ismiyle Yosun Peeling olarak da bilinen bu profesyonel maske cilde peeling yaparak ışıltılı ve  tazelenmiş bir cilt sağlar . Cilt lekeleri ve sivilce – akneleri ortadan kaldırır.

gozenek-tedavisi-2
gozenek-tedavisi-4

Kırmızı Kar yosunundan oluşan yosun peeling cilt yüzeyinde yapılan masajla cildin 5 mm kadar cilt altına iner. Kan dolaşımını hızlandırır ve hücre yenilenmesi sağlar.

Bu hücreler keratin tabakasından  oluştuğu için hassas ciltlerde ve roza hastalarında dahi kullanılabilir. Ciltteki kızarıklığı azaltır, aktif akne tedavisinde en iyi sonucu verir ve kollajen, elastin üretimini tetikleyerek cilde yenilik kazandırır

Cildin Gözenek Yapısını Bozan Etkenler Nelerdir?

Cildin gözenek yapısını bozan etmenler şu şekildedir;
Fazla yağ üretimi, cildin gözenek yapısını bozabilir. Bu tür rahatsızlıklar, daha çok yağlı bir cilde sahip olan kişilerde görülür.
Cildin elastikiyetinin azalması, gözenek yapısını bozar. Yaş ile birlikte elastikiyet giderek azalır. Ayrıca sigara, stres, ilaç kullanımı ve güneş gibi faktörler de elastikiyetin azalmasına neden olabilir.
Yaş, genetik, kıl folikülü hacminin artması gibi diğer faktörler de gözenek yapısını bozabilir.

gozenek-tedavisi-5
Bize Hemen Mesaj Gönder!

Sizlere Yardımcı Olmak İçin Burayız Bize Hemen Mesaj Gönderin!

Sizin İçin Yazdıklarımız

Tüm Hizmetlerimiz ve Sizden Gelen Sorular Doğrultusunda Yazdığımız Metinler

Hizmetlerimizle İlgili Bilgi Al

Neler Yaparız, Neler Yaptık? Hepsi Bu Sayfada

Scroll to Top